Service Delay

alert icon Service Delay: We are currently experiencing longer load times for our online application. We apologize for this delay and appreciate your patience.

SCC Dean's List Announced

Feb 23, 2017

Somerset Community College recently released the Fall 2016 dean’s List. The Fall 2016 semester concluded in December. In total, 607 students were named to the list.

To be a member of the dean’s list, a student must maintain a 3.5 grade point average and be a full-time student at Somerset Community College. A full-time student must take 12 credit hours during a semester, excluding developmental classes.

Dean’s List honorees include the following (sorted by county, then by city and program of study) include:

Adair

  • Alec Jordan Beard, Columbia, ARC Welder
  • Sierra Michaela Stonecypher, Columbia, Associate in Science
  • William Clay Jones, Columbia, EMS-Paramedic
  • Thomas James David Brown, Columbia, Engineering & Electronics Technology
  • Dustin Lewis Todd, Columbia, General Occupational Technical Studies
  • Billy Jason Grant, Columbia, Industrial Maintenance Technology
  • Patrick Reagin, Columbia, Industrial Maintenance Technology
  • Kathy D Rabbeth, Columbia, Medical Administrative Assistant
  • Lou Ann Miller, Columbia, Medical Information Technology
  • Stacy Troub, Columbia, Medical Information Technology
  • Bethany Kay Stearns, Columbia, Radiography
  • Timothy Dale Bryson, Glens Fork, Engineering & Electronics Technology
  • Timothy Wayne Kelley, Glens Fork, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic

Boyle

  • Carl Edward Leathers, Danville, Associate in Science
  • Kristen Michelle Zahn, Danville, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Connie Sue Stephens, Danville, Visual Communication: Multimedia

Bullitt

  • James Stephen Eldridge, Mount Washington, Aviation Maintenance Technology

Casey

  • Teia LaShai Daniel, Bethelridge, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Jammie Jo Salyers, Dunnville, Associate in Arts
  • Judy Carol Absher, Dunnville, Medical Laboratory Technician
  • Callee G Bastin, Dunnville, Physical Therapist Assistant
  • Cydney Nicole Warner, Hustonville, Associate in Science
  • Cody Atkins, Kings Mountain, Computer and Information Technologies
  • Felisha Faye Richardson, Liberty, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Phillip Terry Amos, Liberty, Associate in Arts
  • Jessica O Martin, Liberty, Associate in Arts
  • Michelle Dawn Maupin, Liberty, Associate in Arts
  • Phetcharaporn Bunkusol, Liberty, Associate in Science
  • Kassie M Sanford, Liberty, Associate in Science
  • Kayla Jo Wilson, Liberty, Associate in Science
  • Michael Norman Short, Liberty, Aviation Maintenance Technology
  • Shelia Ann Short, Liberty, Business Administration
  • John Thomas Runion, Liberty, Industrial Maintenance Technology
  • Allison Christian Lee, Liberty, Medical Information Technology
  • Amanda Mae Goode, Liberty, Visual Communication: Multimedia
  • Loretta Danielle Denson, Middleburg, Business Administration
  • Jerry B Wilson, Yosemite, Industrial Maintenance Technology
  • Kayla Nicole Krieter, Kings Mountain, Surgical Technology

 

Clay

  • Robert F Quillen, Manchester, Associate in Arts
  • Amanda Faith Hicks, Manchester, Associate in Science
  • Katilyn Samantha Hoskins, Manchester, Associate in Science
  • Derik Wayne Hubbard, Manchester, Associate in Science
  • James Richard Gray, Manchester, Business Administration
  • Jaclyn Michelle Hoskins, Manchester, Business Administration
  • Andy Glenn Martin, Manchester, Business Administration
  • Crystal Dawn Craig, Manchester, Computer and Information Technologies
  • Monica Joe Carr, Manchester, Cosmetologist
  • Jared Oz Van Sizemore, Manchester, Criminal Justice
  • Shawn Alan Wagers, Manchester, Criminal Justice
  • Courtney Elaine Gray, Manchester, General Occupational Technical Studies
  • Forrest Matt Magee, Manchester, General Occupational Technical Studies
  • Micah William, Bingham, Manchester, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Jamie Lynn Wagers, Manchester, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Sunny Glenda Riley, Manchester, Medical Assisting (INT)
  • Saundra N Forman, Manchester, Medical Information Technology
  • Veronica Janelle Dezarn, Manchester, Practical Nurse
  • Brooke Leellen Sparks, Sextons Creek, Medical Assisting (INT)

 

Clinton

  • Joseph L Stockton, Albany, Agriculture Equipment Tech
  • Lance Gregory Claywell, Albany, Associate in Arts
  • Victoria Esther Mason, Albany, Associate in Arts
  • Keisha Cheyenne Patrick, Albany, Associate in Arts
  • Makayla Danielle Dalton, Albany, Associate in Science
  • Haley Elizabeth Huckelby, Albany, Associate in Science
  • Brandy Jolene Lee, Albany, Associate in Science
  • Hunter Elaine Stevens, Albany, Business Administration
  • Eli Edward Brown, Albany, Combination Welder
  • Seychelle Grider Harlan, Albany, Cosmetologist
  • Makayla Nicole Marcum, Albany, Cosmetologist
  • Andrew Paul Sexton, Albany, General Occupational Technical Studies
  • Daniel Joseph Duvall, Albany, Industrial Maintenance Technology
  • Jarred D Wallace, Albany, High School Dual Credit
  • Matthew Gregory Wells, Albany, High School Dual Credit
  • Elainee Sue Parrigin, Albany, Practical Nurse
  • Heather Kay Pierce, Albany, Practical Nurse

Cumberland

  • Stacie Leanne Hensel, Burkesville, Associate in Arts
  • Olivia Danielle Brewington, Burkesville, Associate in Science
  • Bobby Lee Cary, Burkesville, Associate in Science
  • Kayla Beth Waid, Burkesville, Associate in Science
  • Darcy Lawray Franklin, Marrowbone, Associate in Arts

Fayette

  • Estabraq Noori Al Falahi, Lexington, Associate in Arts
  • Daniel Joseph Zawko, Lexington, Associate in Arts
  • Natalie Delaine McCubbin, Lexington, Aviation Maintenance Technology
  • Joe Tzuu-Hwa Wang, Lexington, Aviation Maintenance Technology
  • Emily Ann Beeman, Lexington, Physical Therapist Assistant
  • Helen M Keller, Lexington, Physical Therapist Assistant

Franklin

  • Donovan Lyle Billings, Frankfort, Aviation Maintenance Technology

Green

  • Zechariah Edward Taylor Houk, Greensburg, Combination Welder

Harlan

  • Kathy Lynn Coleman, Ages Brookside, Interdisciplinary Early Childhood Education

Harrison

  • Justin Wallace Barnes, Cynthiana, Aviation Maintenance Technology

 

Jackson

  • Robert Kyle Huff, Annville, Associate in Arts
  • Hannah Perry, Annville, Associate in Arts
  • Nicholas James Sizemore, Annville, Associate in Science
  • Denver Cole Gilbert, Annville, Construction Carpenter
  • Carman Reams, Annville, Construction Carpenter
  • Kazia Danielle Dykes, Annville, Cosmetologist
  • Adrienne Ferguson, Annville, Medical Laboratory Technician
  • Destinee Rayna Cole, McKee, Associate in Arts
  • Kierra Brooklyn Truesdale, McKee, Associate in Arts
  • Tabitha Jane Vaughn, McKee, Associate in Science
  • Clayton James Neeley, McKee, Automotive Technician
  • Anita Lynn Cornett, McKee, Business Administration
  • Ashley Ruth Hacker, McKee, General Occupational Technical Studies
  • Chasity Brown, McKee, Medical Information Technology
  • Charlotte Tompkins, McKee, Medical Information Technology
  • Linda Vanasse, McKee, Medical Information Technology
  • Danielle Nicole Cameron, Tyner, Medical Information Technology

Jessamine

  • Jonathan Hunter Kidwell, Nicholasville, Airframe Maintenance Tech
  • Nathaniel Louis Spicer, Nicholasville, Aviation Maintenance Technology
  • Zachary Loren Kean, Nicholasville, Criminal Justice

Kenton

  • Rachel Elizabeth Meade, Walton, Digital Production Assistant

Knox

  • Patrick  Jordan, Barbourville, Associate in Arts
  • Cassidy Rae Smith, Barbourville, Associate in Science
  • Nevada Siouix Gray, Barbourville, Business Administration
  • Cora Jeanine Gross, Barbourville, Computer and Information Technologies
  • Cassandra Loralee Hale, Barbourville, Electrical Technology
  • Gary W King, Barbourville, Electrical Technology
  • John Dakota King, Barbourville, Electrical Technology
  • Mark Kevin Siler, Barbourville, Industrial Maintenance Technology
  • Leslie J  Bargo, Barbourville, Medical Assisting (INT)
  • Edith Nicole Smith-Hobbs, Barbourville, Medical Assisting (INT)
  • Lauren Paige Bingham, Barbourville, Pharmacy Technician II
  • Zachary Joshua Callihan, Bimble, Associate in Science
  • Jamie Donnette Rose, Bryants Store, General Occupational Technical Studies
  • Marty J Jordan, Cannon, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Sarah Davenport, Corbin, Associate in Arts
  • Venus Robinson Evans, Corbin, Associate in Science
  • Kylee JeAnn Karr, Corbin, Associate in Science
  • Christopher James Robinson, Corbin, Automotive Technician
  • John Titus Bridges, Corbin, Business Administration
  • Trevor Smith, Corbin, Computer and Information Technologies
  • Carlee Jo Cornett, Corbin, Cosmetologist
  • Sarah E Saylor, Corbin, Cosmetologist
  • Anna Faith Bridges, Corbin, Physical Therapist Assistant
  • Amanda Ward, Gray, Associate in Science
  • Roger Patterson, Gray, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • James Roger Lewis, Gray, Medical Assisting (INT)
  • Daphne Danielle Rutledge, Woodbine, Cosmetologist

 Laurel

  • Michael Davis Cook, Corbin, Associate in Arts
  • Jodenna Michelle Jackson, Corbin, Associate in Science
  • Chelsey Danielle Smith, Corbin, General Occupational Technical Studies
  • Shaylee N Smith, Corbin, Medical Laboratory Technician
  • Cortnee Allen Cassidy, East Bernstadt, Associate in Arts
  • Jeremy Daniel Burke, East Bernstadt, Associate in Science
  • Sean Dalton Hill, East Bernstadt, Associate in Science
  • Braden Wayne Houston, East Bernstadt, Associate in Science
  • Brandie K Killion, East Bernstadt, Business Administration
  • Brian Albert Nantz, East Bernstadt, Combination Welder
  • Glen Mitchell Brassfield, East Bernstadt, Computer and Information Technologies
  • Timothy W. Lewis, East Bernstadt, Computer and Information Technologies
  • Haley Rose, East Bernstadt, Cosmetologist
  • David Edward Miller, East Bernstadt, Engineering & Electronics Technology
  • Haley Mckenzie Whitehead, East Bernstadt, General Occupational Technical Studies
  • Danielle Evelyn Shoupe, East Bernstadt, Medical Assisting (INT)
  • Kelvin R Morris, Keavy, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Sean Douglas Sizemore, Keavy, Associate in Arts
  • Jennifer Grubb, Keavy, Medical Information Technology
  • John Cody Whitaker, Lily, Associate in Arts
  • Jodi Melissa Cheek, Lily, Associate in Science
  • Benjamin Earl Creager, Lily, Automotive Technician
  • Gerra Kaye Gay, Lily, Cosmetologist
  • Taylor Morgan Martinez, Lily, Cosmetologist
  • Brooke Marie Bush, London, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Megan Leeanne Clontz, London, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Kasandra Nicole Grathwohl, London, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Brianna Caitlyn Carpenter, London, Associate in Arts
  • Leslie Ann Casteel, London, Associate in Arts
  • Bryon Keith Eversole, London, Associate in Arts
  • Tonya Renee Hoskins, London, Associate in Arts
  • Kendra E Irvin, London, Associate in Arts
  • Amber Denise Lawson, London, Associate in Arts
  • Chloe Grace Lawson, London, Associate in Arts
  • Jarrod Shane Lewis, London, Associate in Arts
  • Kiana Lynnae Mitchell, London, Associate in Arts
  • Jimmy Tyler Pyecroft, London, Associate in Arts
  • Ashlyn Elizabeth Watkins, London, Associate in Arts
  • Emily Rochelle Wombles, London, Associate in Arts
  • Jordan Asher, London, Associate in Science
  • Mckenzie Faith Ball, London, Associate in Science
  • Tara Renee Bledsoe, London, Associate in Science
  • Taylor Mackenzie Brown, London, Associate in Science
  • Hailey Elizabeth Burns, London, Associate in Science
  • Jonah D Deaton, London, Associate in Science
  • Kara Beth Harmon, London, Associate in Science
  • Travis R Lewis, London, Associate in Science
  • Bradley James Martin, London, Associate in Science
  • Jessica Taylor Ann Osborne, London, Associate in Science
  • Charles Wesley Phillips, London, Associate in Science
  • Justin T Smith, London, Associate in Science
  • Kimberly Tran, London, Associate in Science
  • Jacob Cole Vaughn, London, Associate in Science
  • Hailey Marie Wampler, London, Associate in Science
  • James D Bentley, London, Automotive Technician
  • Katy Elizabeth Barnard, London, Business Administration
  • Connie Reni Collett, London, Business Administration
  • Amber Marie Hatton, London, Business Administration
  • Justin Mark Allen Belcher, London, Computer and Information Technologies
  • Joshua R Curry, London, Computer and Information Technologies
  • Michael Nelson Jones, London, Computer and Information Technologies
  • Dustin Ward Moore, London, Computer and Information Technologies
  • Thomas Dean Oakley, London, Computer and Information Technologies
  • Angel Renae Smallwood, London, Computer and Information Technologies
  • Shannon Keith Smith, London, Computer and Information Technologies
  • John Elmer Noe, London, Construction Carpenter
  • Ashlee Chastain, London, Cosmetologist
  • Zachary T Davidson, London, Criminal Justice
  • Brian Michael Overbey, London, Criminal Justice
  • Emily Joy Eileen Prince, London, Criminal Justice
  • Christian Maria Brooke Melton, London, Culinary Arts
  • James Robert Herbert, London, Domestic Air Conditioner and Furnace Installer
  • Matthew Brian Snyder, London, Engineering & Electronics Technology
  • Daniel Austin Binder, London, General Occupational Technical Studies
  • Barbara Jo Collins, London, General Occupational Technical Studies
  • Kathy Nicole Heller, London, General Occupational Technical Studies
  • Heather Hibbard, London, General Occupational Technical Studies
  • John Wayne Inman, London, General Occupational Technical Studies
  • Mckinley Jones Jr., London, General Occupational Technical Studies
  • Deeke Lane Morse, London, General Occupational Technical Studies
  • Derrick Ray Swanner, London, General Occupational Technical Studies
  • Victoria Latrese Curry, London, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Sarah Elizabeth Adams, London, Medical Assisting (INT)
  • Rebecca Jean Smith, London, Medical Assisting (INT)
  • Nicole Disney, London, Medical Information Technology
  • James Hendrix, London, Medical Information Technology
  • Kelli Anne Hoskins, London, Medical Information Technology
  • Ivallean Miller, London, Medical Information Technology
  • Ashley Renee Smith, London, Medical Information Technology
  • Karen Nicole Vankirk, London, Medical Information Technology
  • Samantha R Foutch, London, High School Dual Credit
  • Tina Beckner, London, Pharmacy Technician II
  • Kirsten Britt Blankenship, London, Radiography
  • John Logan Day, London, Radiography

Lincoln

  • Michelle René New, Crab Orchard, Associate in Arts
  • Kody Wayne Mullins, Crab Orchard, Computer and Information Technologies
  • Gail Elizabeth Adams, Crab Orchard, Cosmetologist
  • Spencer Clinton Oswald, Crab Orchard, Engineering & Electronics Technology
  • Angela Hinds Bryant, Crab Orchard, Hospitality Management
  • Laura M Whitis, Kings Mountain, Associate in Arts
  • Christy Marie Snow, Kings Mountain, Criminal Justice
  • Charlie Lee Hodge, Kings Mountain, Medium & Heavy Truck Technician
  • Troy Craig Young, McKinney, Automotive Technician
  • Isaac Christopher Coffman, McKinney, Business Administration
  • Cas Biance McGuffey, Stanford, Associate in Science
  • Nicholas Tyler Taulbee, Stanford, Aviation Maintenance Technology
  • Christopher L Carter, Stanford, Engineering & Electronics Technology
  • Jeffrey Jay Yeater, Stanford, Industrial Maintenance Technology
  • Brandi Fannin, Stanford, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Kristalynne Jae Reynolds, Stanford, Radiography
  • Eric Eugene Harris, Waynesburg, Engineering & Electronics Technology
  • Christy Lynn Ellison, Waynesburg, Medical Information Technology
  • Sylvia Leach, Waynesburg, Medical Information Technology
  • Palma Mason, Waynesburg, Medical Information Technology
  • Roger Allen Adams, Waynesburg, Presswork & Die Maintenance Technician II
  • Jason Richard Radliff, Waynesburg, Surgical Technology

Madison

  • Autumn Leann Moore, Berea, Associate in Arts
  • Jason William Pennet, Berea, Computer and Information Technologies
  • Cooper Ryan Allen, Richmond, CNC Machinist
  • Bison Gerard Diblasi, Richmond, Combination Welder
  • Scott Allen McCreary, Richmond, Combination Welder
  • Clayton Douglas Stocker, Richmond, Computer and Information Technologies
  • Brianna Marie Walters, Richmond, Interdisciplinary Early Childhood Education

McCreary

  • Jessica E Morgan, Parkers Lake, Associate in Arts
  • Darron Mykol Perry, Parkers Lake, Criminal Justice
  • Kaitlyn Renae Keith, Pine Knot, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Christian Brice Burress, Pine Knot, Agriculture Equipment Technician
  • Megan D Spradlin, Pine Knot, Associate in Science
  • Tony Ray Hurd, Pine Knot, Computer and Information Technologies
  • Allie Renee Keith, Pine Knot, Cosmetologist
  • Sarah-Allie Elizabeth Corder, Stearns, Associate in Arts
  • Chelsea J New, Stearns, Associate in Arts
  • Matthew Ryan Wright, Stearns, Associate in Arts
  • Madison Leigh-Anne Marlow, Stearns, Associate in Science
  • Chelsea Leshay Stephens, Stearns, Associate in Science
  • Lindsey Garrett Tucker, Stearns, Associate in Science
  • Tisha Jones, Stearns, Practical Nurse
  • Amanda Ball, Strunk, Associate in Arts
  • William Richard Nolan, Strunk, Industrial Maintenance Technology
  • Jeanette Bolin, Whitley City, Associate in Arts
  • Sara Danielle Sullivan, Whitley City, Associate in Science
  • Kirsten Gabrielle Taylor, Whitley City, Associate in Science
  • Kayli S Vanover, Whitley City, Cosmetologist
  • Courtney Paige Walker, Whitley City, Cosmetologist
  • Bronica Latasha Singleton, Whitley City, Culinary Arts (Integrated)
  • Jason A Staley, Whitley City, Industrial Maintenance Technology
  • Joseph Henry Myers, Pine Knot, Computer and Information Technologies

Monroe

  • Adrienne Nicole Dyer, Mount Hermon, Criminal Justice

Montgomery

  • Michael Shayne Manley, Mount Sterling, Aviation Maintenance Technology

Nicholas

  • Mackenzie Mulholland, Carlisle, EMS-Paramedic

Pulaski

  • Savanah Alexandra Colangelo, Bronston, Associate in Arts
  • Brittany Nichole Davis, Bronston, Associate in Arts
  • Jaime Fuson, Bronston, Associate in Arts
  • Cassie Ann Minton, Bronston, Associate in Arts
  • Samantha L Smith, Bronston, Associate in Arts
  • James Andrew Fisher, Bronston, Business Administration
  • Haley Montana Parks, Bronston, Construction Carpenter
  • Ashley Nicole Bradley, Bronston, Cosmetologist
  • Brittany Aleah Bolze, Bronston, Criminal Justice
  • Sharon T Etris, Bronston, Culinary Arts (Integrated)
  • Tawshiana Deshay Beggan, Bronston, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Madison Paige Goodman, Burnside, Associate in Arts
  • Sally Gail Hatterman, Burnside, Associate in Arts
  • Jade Lynn Eaton, Burnside, Associate in Science
  • Shade B Killen, Burnside, Associate in Science
  • Stanley Charles Theisen, Burnside, Industrial Maintenance Technology
  • Melinda Sue Combs, Eubank, Associate in Arts
  • Logan Douglas Crawford, Eubank, Associate in Arts
  • Jessica Leeanne Cress, Eubank, Associate in Arts
  • Emily Paige Dick, Eubank, Associate in Arts
  • Hannah Catherine Hughes, Eubank, Associate in Arts
  • Vanessa Danielle Lanigan, Eubank, Associate in Arts
  • Amber M Norris, Eubank, Associate in Science
  • Jamie Marie Wesley, Eubank, Associate in Science
  • Bradley Scott Bullock, Eubank, Business Administration
  • Ronald Logan Barker, Eubank, Computer and Information Technologies
  • Jason Scott Sluder, Eubank, General Occupational Technical Studies
  • Jared Adam Thomas, Eubank, General Occupational Technical Studies
  • Michael Scott Willis, Eubank, General Occupational Technical Studies
  • Ginger L Leach, Eubank, Medical Information Technology
  • Kelli Elizabeth Hart, Eubank, Medical Laboratory Technician
  • Joseph Allen Lee Stigall, Eubank, Medium & Heavy Truck Technician
  • Breanna Dawn Owens, Ferguson, Associate in Arts
  • Madison Faith Roberts, Nancy, Associate in Arts
  • Kristi Renee Flynn, Nancy, Associate in Science
  • Austin Alan Judd, Nancy, Associate in Science
  • Emily Nicole Tarter, Nancy, Associate in Science
  • Michael Bruce Fox, Nancy, Business Administration
  • Mollie E Yanders, Nancy, Criminal Justice
  • Michelle Marie Cooper, Nancy, Medical Information Technology
  • Faith Elaine Lloyd, Nancy, Medical Information Technology
  • Kaitlyn E Bland, Nancy, Radiography
  • Lauren Dungan, Nancy, Radiography
  • Adam Jaron Haste, Science Hill, Associate in Arts
  • Caleb Christopher Moser, Science Hill, Associate in Arts
  • Matthew Sawyer Crawford, Science Hill, Associate in Science
  • Denine Woodall, Science Hill, Associate in Science
  • Krysta Jo Blevins, Science Hill, Business Administration
  • Jacob Andrew Cromer, Science Hill, CNC Machinist
  • Amber Jo James, Science Hill, Cosmetologist
  • Joshua Aaron Hendricks, Science Hill, Criminal Justice
  • Joshua Philip Jones, Science Hill, Criminal Justice
  • Aaron Joseph Evans, Science Hill, Engineering & Electronics Technology
  • Jeffery Paul Harbour, Science Hill, General Occupational Technical Studies
  • Nathaniel Bryant Johnson, Science Hill, General Occupational Technical Studies
  • Jacob Thomas West, Somerset, Advanced Culinary Arts
  • Gabrielle Faith Baker, Somerset, Associate in Arts
  • David Aaron Barrett, Somerset, Associate in Arts
  • Cayley Lorren Blevins, Somerset, Associate in Arts
  • Alicia Dawn Cook, Somerset, Associate in Arts
  • Sarah Grace Correll, Somerset, Associate in Arts
  • Katelyn Mackenzie Dalton, Somerset, Associate in Arts
  • Rebecca Lou Dilts, Somerset, Associate in Arts
  • William Paul Ewers, Somerset, Associate in Arts
  • Cheyenne Nicole Francis, Somerset, Associate in Arts
  • Maggie Frances Hancock, Somerset, Associate in Arts
  • Joshua Marcum Harris, Somerset, Associate in Arts
  • Katie Rose Heist, Somerset, Associate in Arts
  • Sarah Elizabeth Helton, Somerset, Associate in Arts
  • Paula Lynn Hughes, Somerset, Associate in Arts
  • Donovan M Hurt, Somerset, Associate in Arts
  • Haley R Isaacs, Somerset, Associate in Arts
  • Logan Ray Jacobs, Somerset, Associate in Arts
  • Pawanrad May Kedsalak, Somerset, Associate in Arts
  • Calieb Seth Kilgore, Somerset, Associate in Arts
  • Sonya Jean King, Somerset, Associate in Arts
  • Natasha Faith Lukens, Somerset, Associate in Arts
  • Kimberly Ann Mcclendon, Somerset, Associate in Arts
  • Cindy L Miller, Somerset, Associate in Arts
  • Adam Bailey Mullins, Somerset, Associate in Arts
  • Austin Ping, Somerset, Associate in Arts
  • Lucretia Star Pitman, Somerset, Associate in Arts
  • Grant Pierce Tindle, Somerset, Associate in Arts
  • Rachel Desiree Turner, Somerset, Associate in Arts
  • Kaitlyn Marie Whitaker, Somerset, Associate in Arts
  • Kaitlin Abbott, Somerset, Associate in Science
  • Amy Rae Barnhart, Somerset, Associate in Science
  • David Gilman Bouchard, Somerset, Associate in Science
  • Joseph Montgomery Burton, Somerset, Associate in Science
  • Michael Tyler Cobb, Somerset, Associate in Science
  • Caleb Wayne Gross, Somerset, Associate in Science
  • Derek M Hansford, Somerset, Associate in Science
  • William Lee Hearld, Somerset, Associate in Science
  • Alisha Nichole Lee, Somerset, Associate in Science
  • Dustin Lee Murphy, Somerset, Associate in Science
  • Taylor Paige Osborne, Somerset, Associate in Science
  • Sarah Madison Pennington, Somerset, Associate in Science
  • Brett Louis Randolph, Somerset, Associate in Science
  • Lauren Grace Randolph, Somerset, Associate in Science
  • Tiffany Anne Sears, Somerset, Associate in Science
  • Stephen Michael David Smolko, Somerset, Associate in Science
  • Emily Anne Stugan, Somerset, Associate in Science
  • Magallie Y Toss Canella, Somerset, Associate in Science
  • Erin Leigh West, Somerset, Associate in Science
  • Phillip Andrew Groves, Somerset, Automotive Technician
  • Edwin Alvarez, Somerset, Aviation Maintenance Technology
  • Ryan Justice Cunningham, Somerset, Aviation Maintenance Technology
  • Jeremy Tate Jones, Somerset, Aviation Maintenance Technology
  • Dillion R Taulbee, Somerset, Aviation Maintenance Technology
  • Amber L Craft, Somerset, Business Administration
  • Mary Beth Daulton, Somerset, Business Administration
  • Shelbie Renae Ramsey, Somerset, Business Administration
  • Whitney Elizabeth Viars, Somerset, Business Administration
  • Ashley Kay Phelps, Somerset, Combination Welder
  • Carrie Nichole Coffey, Somerset, Computer and Information Technologies
  • David Dewayne Meece, Somerset, Computer and Information Technologies
  • Logan Poynter, Somerset, Computer and Information Technologies
  • Kalyn Annessa Carpenter, Somerset, Cosmetologist
  • Watsekah Michelle Dishman, Somerset, Cosmetologist
  • Kalie Elizabeth Holman, Somerset, Cosmetologist
  • Brittany Carol Morgan, Somerset, Cosmetologist
  • Angel Tonia Rose Sears, Somerset, Cosmetologist
  • Destiny Loren Withers, Somerset, Cosmetologist
  • Ashley Stroud, Somerset, Culinary Arts (Integrated)
  • Brandi N Wheet, Somerset, Culinary Arts (Integrated)
  • Dillon Ray Fricke, Somerset, Electrical Technology
  • Jesse Allen Godsey, Somerset, Electrical Technology
  • Donald Ray Ashley, Somerset, Engineering & Electronics Technology
  • Justin Manville Flugum, Somerset, Engineering & Electronics Technology
  • Tad Wayne Kaisner, Somerset, Engineering & Electronics Technology
  • Jacob Allen Van Hook, Somerset, Engineering & Electronics Technology
  • Jordan Patrick Bales, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Suzanne Marie Brinson, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Dustin Duncan, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Michael Jeffry Huff, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Hannah Faith Kelson, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Markus Troy Perkins, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Makayla Wooldridge, Somerset, General Occupational Technical Studies
  • Albert Wayne Gould, Somerset, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Logan Thompson Burton, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Dustin Andrew Case, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Homer Donavan Hazelbaker, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Matthew Ronald Hurst, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Mark T Lashley, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Colt Lee Owens, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Tom Prater, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Josh Anthony Shoemake, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Mitchell Logan Speaks, Somerset, Industrial Maintenance Technology
  • Janette Renee Slaven, Somerset, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Olivia Maekayla Wilson, Somerset, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Freda L Yeary, Somerset, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Erica Jones, Somerset, Medical Assisting (INT)
  • Caitlin Mckenzy Dick, Somerset, Medical Information Technology
  • Mindy Kay Martin, Somerset, Medical Information Technology
  • Cassandra Kay Bray, Somerset, Medical Laboratory Technician
  • Sara Madden, Somerset, Medical Laboratory Technician
  • Jonathan Bryan Carroll, Somerset, Medium & Heavy Truck Technician
  • Andrew Joseph Mcclure, Somerset, Medium & Heavy Truck Technician
  • Chelsey Leann Lyons, Somerset, Pharmacy Technician II
  • Patrick Veitch, Somerset, Physical Therapist Assistant
  • Garrett Morgan Dye, Somerset, Radiography
  • Brittany Lee Nissen, Somerset, Radiography
  • Chelsey Dawn McCown, West Somerset, Medical Information Technology

Rockcastle

  • Charles Edward Mosley, Brodhead, Associate in Science
  • Anthony Boone Saylor, Brodhead, CNC Machinist
  • Kayla Briann Lovell, Brodhead, Cosmetologist
  • Trevis Shiloh Gibson, Brodhead, Criminal Justice
  • Jeffrey Ray Cameron, Brodhead, Electrical Technology
  • Keith Vance, Brodhead, Industrial Maintenance Technology
  • Austin William Robert Ramsey, Crab Orchard, Associate in Arts
  • Carrie Joyce Allen, Livingston, General Occupational Technical Studies
  • Chasity Brooke Burke, Livingston, Practical Nurse
  • Scarlett Michelle Eaton, Mount Vernon, Associate in Science
  • Marianne Joenborg, Mount Vernon, Business Administration
  • Glatha Nicole Roy, Mount Vernon, Computer and Information Technologies
  • Steven Ray Rowe, Mount Vernon, Electrical Technology
  • Dustin Lee Hayes, Mount Vernon, General Occupational Technical Studies
  • Deanna Michelle Barnes, Mount Vernon, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Leah Bustle, Orlando, Associate in Arts
  • Isaiah Scarborough, Orlando, CNC Machinist

Russell

  • James Bradley Bailey, Jamestown, Aviation Maintenance Technology
  • Karen Sue Lawless, Jamestown, Business Administration
  • D'Andre Malek Grayson, Jamestown, CNC Machinist
  • Gary W. Lawless, Jamestown, CNC Machinist
  • Patric Allen Hughes, Jamestown, Combination Welder
  • Laura Beth Keith, Jamestown, Criminal Justice
  • Philip Grant Anderson, Jamestown, Industrial Maintenance Technology
  • Burl Dane Hadley, Jamestown, Industrial Maintenance Technology
  • Samantha Leigh Burchett, Jamestown, Medical Information Technology
  • Kimberly A Moss, Jamestown, Medical Information Technology
  • Thersa Ann Thorpe, Jamestown, Medical Information Technology
  • Cynthia J Hudson, Jamestown, Medical Laboratory Technician
  • Nedra M. Francis, Russell Springs, Associate in Arts
  • Cody Heath Mcelroy, Russell Springs, Associate in Arts
  • Dawn Michelle Maldonado, Russell Springs, Associate in Science
  • Shawn Glenn Stephens, Russell Springs, Associate in Science
  • Matthew A Thorn, Russell Springs, Associate in Science
  • Zachary Tait Vanarsdale, Russell Springs, Associate in Science
  • Daniel Dustin Schackow, Russell Springs, Automotive Technician
  • Nicholas Montana Mobelini, Russell Springs, Aviation Maintenance Technology
  • Matthew Lewis Poynter, Russell Springs, Aviation Maintenance Technology
  • Faith Brockman, Russell Springs, Business Administration
  • Kimberly D Ford, Russell Springs, Business Administration
  • Zackery Cain Owens, Russell Springs, Business Administration
  • Joshua DeWayne Hill, Russell Springs, Computer and Information Technologies
  • Christopher Shawn Bounds, Russell Springs, General Occupational Technical Studies
  • Gloria Mae Brown, Russell Springs, General Occupational Technical Studies
  • John Terry Mcclister, Russell Springs, General Occupational Technical Studies
  • Stephen Ray Vaughan, Russell Springs, General Occupational Technical Studies
  • Richard William Jones, Russell Springs, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Garrett Chance Foley, Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • Joseph Kevin Hopper, Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • James Arthur Keen, Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • Allen Ray Scholl, Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • Lawrence Preston Stapp Jr., Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • Dewayne Dale Wilson, Russell Springs, Industrial Maintenance Technology
  • Mistyjo Angel McCandless, Russell Springs, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Beverly A Crow, Russell Springs, Medical Information Technology
  • Karen K Kemplin, Russell Springs, Medical Information Technology
  • Linda Marlene Pierce, Russell Springs, Medical Information Technology
  • Rachael A Staten, Russell Springs, Medical Laboratory Technician
  • Grace Ann Arford, Russell Springs, Pharmacy Technician II
  • Jordan Colson Loy, Russell Springs, Radiography
  • Angela Gene Boils, Russell Springs, Visual Communication: Multimedia
  • Megan L McGaha, Russell Springs, Associate in Science

Scott

  • Kenton Sean Gillian, Georgetown, Aviation Maintenance Technology

Wayne

  • Brianna Lynn Foster, Bronston, Associate in Arts
  • Aissia Hughes Monticello, Apprentice Cosmetology
  • Dustin Shane Barnes, Monticello, Associate in Arts
  • Kaylyn Brianna Davis, Monticello, Associate in Arts
  • Andrew James Dishman, Monticello, Associate in Arts
  • Mackenzie Storm Doss, Monticello, Associate in Arts
  • Trista Lynn Gregory, Monticello, Associate in Arts
  • Ty Humble, Monticello, Associate in Arts
  • Merritt Leslie Kindrick, Monticello, Associate in Arts
  • Jesse Tyler Lowe, Monticello, Associate in Arts
  • Temisha A Pyles, Monticello, Associate in Arts
  • Morgan Nicole Corder, Monticello, Associate in Science
  • Samantha Davis, Monticello, Associate in Science
  • Christopher Gene Harvey, Monticello, Associate in Science
  • Kendra Leanne Mansfield, Monticello, Associate in Science
  • Tristan Brooke Mclean, Monticello, Associate in Science
  • Erin Powell, Monticello, Associate in Science
  • David Leslie Snow, Monticello, Aviation Maintenance Technology
  • Kaitlin Shalee Turner, Monticello, Business Administration
  • William Adrian Weaver, Monticello, Computer and Information Technologies
  • Mashea Renee Hicks, Monticello, Cosmetologist
  • Tracy Lynn Medeiros, Monticello, Cosmetologist
  • Christy Lynn Powell, Monticello, Cosmetologist
  • Laine Madison Shelton, Monticello, Cosmetologist
  • Jennifer Ann Worley, Monticello, Cosmetologist
  • Sarah Coop, Monticello, Criminal Justice
  • Michael Dewayne Hall, Monticello, Engineering & Electronics Technology
  • Taylor Nicole Carrender, Monticello, General Occupational Technical Studies
  • Cody Allen West, Monticello, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Toby Nathaniel Crabtree, Monticello, Industrial Maintenance Technology
  • William Reed Rigney, Monticello, Industrial Maintenance Technology
  • Shannon I Mann, Monticello, Medical Information Technology
  • Janette Sexton, Monticello, Medical Information Technology
  • Katrina D Troxell, Monticello, Medical Information Technology
  • Lindsay Tucker, Monticello, Medical Information Technology
  • Adriana Eden Benningfield, Monticello, Radiography

Whitley

  • Jennifer Renee Cerveny, Corbin, Advanced Practice Respiratory Therapist
  • Nancy Harrison, Corbin, Associate in Arts
  • John Lucas Neeley, Corbin, Associate in Arts
  • Chyann Nottingham, Corbin, Associate in Arts
  • Tiana Faith Sprinkles, Corbin, Associate in Arts
  • Savannah Anders, Corbin, Associate in Science
  • Brittany Anna Elliott, Corbin, Associate in Science
  • Adora Nicole Holt, Corbin, Associate in Science
  • Hannah G Owens, Corbin, Associate in Science
  • Danielle Nicole Taylor, Corbin, Associate in Science
  • Darren Lee Watkins, Corbin, Associate in Science
  • Clyde Byers, Corbin, Automotive Technician
  • Christopher Harold Taylor, Corbin, Aviation Maintenance Technology
  • Dustin Dewayne Barnett, Corbin, Business Administration
  • Jerry E Carver, Corbin, Combination Welder
  • Scotty Hubbard, Corbin, Computer and Information Technologies
  • Billy Ray Wilson, Corbin, Computer and Information Technologies
  • Josh Kenneth Shelton, Corbin, Construction Carpenter
  • Vidalia Elizabeth Elliott, Corbin, Criminal Justice
  • Courtney Michelle Allen- Freeman, Corbin, General Occupational Technical Studies
  • Joseph Daniel Cooke, Corbin, General Occupational Technical Studies
  • Jared Dozier, Corbin, General Occupational Technical Studies
  • Jacob Allen Couch, Corbin, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Kurby Reese McDonald, Corbin, Heat Ventilation Air Conditioning Mechanic
  • Billie Jean Brock, Corbin, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Courtney Hall, Corbin, Interdisciplinary Early Childhood Education
  • Nina M Sizemore, Corbin, Medical Assisting (INT)
  • Kayla Danielle Edwards, Corbin, Medical Information Technology
  • Nina Lynn Phelps, Corbin, Medical Information Technology
  • Andrew Isaac Roaden, Corbin, Medical Information Technology
  • Zachary Adam Turner, Corbin, Medical Information Technology
  • Joseph Elias Bishop, Corbin, Medical Laboratory Technician
  • Melissa Anne Lay, Rockholds, Business Administration
  • James Robert Thacker, Rockholds, General Occupational Technical Studies
  • Natalie Croley, Williamsburg, Associate in Arts
  • Amber Begley, Williamsburg, Associate in Science
  • Natasha Haley, Williamsburg, Associate in Science
  • Leeandra Rayne Cheyenne Hill, Williamsburg, Associate in Science
  • Jessica Brooke Mack, Williamsburg, Associate in Science
  • Tierra Dawn Newman, Williamsburg, Associate in Science
  • Bryton Cheyenne Spicer, Williamsburg, Associate in Science
  • Samuel F Moses, Williamsburg, Construction Carpenter
  • Chasity Leeann Brooks, Williamsburg, Cosmetologist
  • Brenda Louise Lamb, Williamsburg, Criminal Justice
  • Anthony Wayne Hambrick, Williamsburg, General Occupational Technical Studies
  • Cody Kaoa Lawson, Williamsburg, General Occupational Technical Studies
  • Zachary Lee Canada, Williamsburg, Industrial Maintenance Technology
  • Aaron Cody Garland, Woodbine, Computer and Information Technologies
  • Ashley Nichole Stanley, Woodbine, Associate in Arts
  • Brian Jackson Walters, Woodbine, General Occupational Technical Studies

Out of state:

  • Adam Leonard Hays, Erie, PA, Associate in Science
  • Micah Joseph Chitwood, Oneida, TN, Airframe and Power Plant Maintenance
  • Sharyl Jones, Winfield, TN, Culinary Arts (Integrated)
  • Emily Lauren Reeder, Sumter, SC, Medical Information Technology

·         Kendra Jo Flowers, Pall Mall, TN, General Occupational Technical Studies